Rezervacni system Spravodaj obce Povodňové okénko

Pořádané akce

 

Hledání velikonočních vajíček

5. dubna 2015

Unie rodičů Šilheřovice ve spolupráci s obecním úřadem uspořádala o Velikonoční neděli zábavné odpoledne pro děti a dospělé v duchu staré velikonoční tradice, známé nejen na Hlučínsku.

Pro děti byly přichystány soutěže i ukázky rukodělných aktivit jako zdobení perníčků nebo malování vajíček.

Událost byla spojena se slavnostním vysvěcením nových šaten.

                 

 

Pochod po katastru obce

18. dubna 2015

Navzdory chladnému a větrnému počasí byl v 10 hodin ráno značný počet dospělých i dětí připraven vyrazit na procházku po hranicích katastru obce.

Zástupci obce předem vytýčili několik tras různé délky, z nichž nejdelší měřila 13, 5 kilometru. Odměnou turistům byl zajímavý výklad pana Gustava Svobody o historii Šilheřovic a okolí.

Pro děti byla připravena kratší trasa parkem, zpestřená různými soutěžemi.

Pochod byl zahájen i zakončen v areálu Baumšula, v cíli se podával guláš a různé nápoje pro zahřátí.

                             

 

Stavění máje a pálení čarodějnic

30. dubna 2015

Ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů uspořádal obecní úřad v posledním dubnovém dni již tradiční Stavění máje, spojené s čarodějnickým svátkem. Zástupci obce přivítali účastníky ve slušivých kostýmech čarodějů a čarodějnic, zatančily a zazpívaly děti ze souboru Majíček a mažoretky, klub seniorů přispěl zorganizováním tomboly. Závěrem odpoledne zaplála vatra, zavoněly speciality na grilu a spousta dalších dobrot.

                                   

 

Silová hasičská soutěž

9. května 2015

Sílu, vytrvalost a totální fyzickou a psychickou odolnost v populární hasičské soutěži TFA - Toughest Firefighter Alive – předvedli dobrovolní hasiči ze Šilheřovic, blízkého okolí a sousedního Polska.

Trasa byla náročná a úkoly nelehké, mnozí si sáhli na dno svých sil. Pro soutěžící byl připraven stan jako ochrana před sluncem, zajistěno bylo samozřejmě občerstvení a dostatečný pitný režim jak pro soutěžící, tak pro diváky.

      

 

Tenisový turnaj

16. května 2015

Tenisoví nadšenci ze Šilheřovic zorganizovali tenisový turnaj čtyřher mužů. Sportovního klání se zúčastnilo dvanáct deblových dvojic – osm ze Šilheřovic a čtyři z Antošovic. Ve hře byly nejen poháry pro vítěze, ale také ceny útěchy.

V krásném počasí se hrálo za mohutného povzbuzování početného publika.

          

 

Nohejbalový turnaj

23. května 2015

Přestože počasí tentokrát ukázalo svoji nevlídnou tvář, účast na turnaji byla i tentokrát početná, jak pokud jde o hráče, tak i o diváky.

Do soutěže se přihlásilo devět týmů mužů po třech hráčích, nechyběly také dva týmy žen. Hrálo se souběžně na obou hřištích, ženy pojaly vzájemné utkání spíš exhibičně.

Mezinárodní účast zajišťoval tým se sousední polské obce Chalupki.

                 

 

Beseda s chovateli zvířat

29. května 2015

Žáci šilheřovické školy spolu s kamarády z polské základní školy v Chalupkách se dozvěděli spoustu zajímavých informací o domácích mazlíčcích. Paní Blokeschová z chovatelské stanice v Bolaticích předvedla dětem ukázku výcviku psů, prozradila něco o psích rasách a vysvětlila, co je to canisterapie.

Pozvání přijal také pan Dvořák, který se už dlouhá léta zabývá včelařením. Děti se dočkaly také názorné ukázky života včel pomocí přenosného úlu a povídání o zajímavostech ze života včel.

                 

 

Kácení máje

29. května 2015

Poslední květnový pátek probíhal ve znamení kácení obecní májky, která celý měsíc zdatně odolávala předčasnému pokácení.

Událost doprovodily svými tanečky a zpěvem děti ze souboru Majíček, zatančily malé mažoretky, rodiče si pochutnávali na dobrotách a děti se povozily na ponících. Proběhla také dětská výtvarná soutěž o nejlepší obrázek na téma „Můj den v Baumšuli“.

Šilheřovičtí hasiči opět nezklamali a pobavili tradičním komediálním výstupem, po jehož zakončení se májka poroučela k zemi.

                 

 

Setkání seniorů – jarní grilování

5. června 2015

Vrcholící jaro a blížící se léto oslavili senioři z Klubu důchodců Šilheřovic spolu s hosty z družební organizace z Polska.

Akce proběhla ve znamení grilování a díky krásnému počasí mohli účastníci posedět venku pod připravenými stany. Na výborně připravených masových specialitách a nápojích všeho druhu si pochutnala bezmála padesátka seniorů, akci přišli podpořit také zástupci obce.

                 

 

Netradiční soutěž v hasičském sportu

6. června 2015

Soutěž, pojmenovanou netradičně podle jedné z disciplín „Lanovka Open“, uspořádala letos poprvé jednotka Sboru dobrovolných hasičů ze Šilheřovic. Domácí přivítali dalších pět hasičských družstev mezinárodního složení. Hasiči předvedli v různých disciplínách nejen rychlost, ale i fyzickou zdatnost a přesnost, dovednosti velmi potřebné v případě ostrého zásahu.

                 

 

Mezinárodní sportovní olympiáda mateřských škol

9. června 2015

Paní učitelky z Mateřské školy Šilheřovice pro předškolní děti uspořádaly již potřetí sportovní olympiádu, které se zúčastnili také kamarádi ze spřátelené mateřské školy v polských Chalupkách.

Děti strávily zábavný sportovní den ve sportovním areálu, soutěže probíhaly převážně formou her

a přiměřeně věku, osmdesát malých sportovců si nakonec společně zazpívalo a zatančilo.

Mezi oběma školkami tak byla završena již dvacetiletá spolupráce.

                 

 

Mezinárodní fotbalový turnaj 8. a 9. tříd základních škol

19. června 2015

V dopoledních hodinách proběhl ve sportovně - rekreačním areálu Baumšula  česko – polský přátelský fotbalový turnaj smíšených družstev.

Akce, během níž byly sportovní výkony zcela vyrovnané, se konala pod záštitou Základní školy

v Šilheřovicích a obecního úřadu.

      

 

Dětská hasičská soutěž o pohár starosty obce + hlučínská liga

21. června 2015

Ve sportovně – rekreačním areálu Baumšula se utkaly nejmladší naděje hasičského sportu

na Hlučínsku. Závěrečného kola „hlučínské ligy“ se zúčastnilo devět mladších a dvanáct starších družstev.

I přes nepřízeň počasí nechybělo soutěžícím nadšení a diváci s chutí mohutně povzbuzovali.