Rezervacni system Spravodaj obce Povodňové okénko

Sportovní vyžití

 

Golfové hřiště

15.03.2020
Lenka Šomodi
Golfové hřiště

Park Golf Club Ostrava (PGCOV), který provozuje osmnáctijamkové golfové hřiště umístěné v prostoru zámeckého parku v Šilheřovicích, oslavil v loňském roce 45. výročí svého založení. Iniciátorem myšlenky založení golfového klubu na Ostravsku byl Ing. Jan Cieslar, který se s golfem seznámil během svých léčebných pobytů v Mariánských lázních.

Více než 10 let se zabýval myšlenkou postavit hřiště i na Ostravsku – po hledání v podhůří Beskyd a v okolí Ostravy padla nakonec volba na zámecký park v Šilheřovicích. Díky velkému pochopení tehdejšího vedení podniku Nová Huť se mohlo v roce 1968 skutečně začít stavět. Práce postupovaly tak rychle, že již na podzim v roce 1970 mohl být uspořádán 1. ročník „Ostravského turnaje“, který přilákal celou tehdejší českou hráčskou i funkcionářskou špičku.

Golfový areál, jehož dominantou je Rotschildův zámek, je umístěn v zámeckém parku s množstvím velmi vzácných starých stromů přivezených sem z celého světa.

Tento klub je nejen jedním z nejstarších v naší republice, ale je rovněž jedním ze sportovně nejúspěšnějších. Již řadu let vychovává golfisty, kteří patří k celostátní špičce.

Pro více informací navštivte stránky klubu: www.golf-ostrava.cz